دلایل عمده ی ایجاد خطای 500 در سرور لینوکس از قرار زیر است:

 

دلایل ایجاد internal server error

 

1 - سطح دسترسی فایل ها یا پوشه ها:

 

در سرور های هفت سپهر در صورتی که سطح دسترسی فایل ها یا پوشه ها را 777 (قابل خواندن توسط همه) قرار دهید، باعث بروز خطای فوق می شود.

 

راه حل :

 

سطح دسترسی استاندارد پوشه ها : 755 و سطح دسترسی استاندارد فایل ها 644 است. این تنظیمات را برای تمام فایل ها و فولدرهایی که سطح دسترسی 777 دارند اعمال کنید. توجه داشته باشید پوشه ها و فایل ها با دسترسی 755 و 644 نیز قابل نوشتن هستند، نیازی نیست آنها را به 777 تغییر دهید.

 

برای تغییر سطح دسترسی در File Manager روی نام فایل یا فولدر (های) مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه ی Change Permissions را انتخاب کنید.

 

2 - استفاده از دستورات غیر مجاز در فایل .htaccess

 

ممکن است در فایل .htaccess از دستورات غیرمجاز استفاده کرده باشید.

 

در سرورهای هفت سپهر از این دستورات در فایل .htaccess استفاده نکنید:

 

php_value

 

php_flag

 

Options +FollowSymLinks

 

Options -FollowSymLinks

 

Options +ExecCGI

 

Options -ExecCGI

 

راه حل:

 


بجای Options +FollowSymLinks باید از Options +SymLinksIfOwnerMatch استفاده کنید. و دیگر مقادیر مشکل زا را حذف کنید

 

 

 

 

3 - استفاده از فایل های index.php و index.htm در یک پوشه

 

گاهی این مورد موجب بروز خطای 500 می شود

 

 

 

4 - دستورات اشتباه در فایل های php

 

اگر اشتباهات دستوری در فایل های php وجود داشته باشد (Syntax Error) با خطای 500 مواجه می شوید. معمولاً اگر با این خطا مواجه شوید، دلیل خطا و جزئیات مربوطه در فایل error_log ذخیره می شود.

 

5 - استفاده بیش از حد از منابع

 

در سرویس های هفت سپهر اگر بیش از حد مجاز، از منابع رم سرور استفاده کنید، ممکن است با خطای 500 مواجه شوید. مصرف منابع را می توانید در سی پنل و در بخش Resource Usage ببینید

 

 

6 - در پایان اگر هنوز دلیل خطا را نمی دانید، سری به سی پنل بزنید، در cPanel، بخش Error Logs، و یا در File Manager در فایل error_log دلیل خطا نوشته شده است.

 

ابتدا نرم افزار را از اینجا دانلود کنید

توجه فرمایید که اطلاعات اتصال شما به هاست تان همان اطلاعات یوزر و پسورد سی پنل شماست در واقع

 

Host:  www.yourdomain.com

 

Username: Username

 

Password: Password

 

 

آموزش آپلود فایل با استفاده از نرم افزار FileZilla

 

 

 

-پس از اتصال به سرور، از کادر سمت چپ (قرمز رنگ در تصویر زیر) محل فایل هایی که می خواهید بر روی سرور Upload کنید را انتخاب کنید. از کادر سمت راست (آبی رنگ در تصویر زیر) پوشه ای که می خواهید فایل بر روی آن بر روی سرور Upload شود را انتخاب کنید. سپس از کادر سبز رنگ فایل ها را انتخاب و کلیک راست کرده، گزینه Uploadرا کلیک کنید.

آموزش آپلود فایل با استفاده از نرم افزار FileZilla

 

بسیار مهم ویژه کاربران هاست ویندوز: پس از اتصال به سایت از طریق ftp ، شما نام دامنه خود را مشاهده می کنید. بر روی آن کلیک کنید. داخل آن سه پوشه به نام های wwwroot,logs,data وجود دارد. از پاک کردن این سه پوشه اکیداً خودداری کنید. برای آپلود فایل ها بر روی پوشه wwwroot کلیک کنید. داخل آن دو فایل default.aspx و web.config ( فایل های پیش فرض در زمان ایجاد سرویس هاست است) این دو فایل را پاک کنید و فایل های سایت خود را در این مکان Upload نمایید.

 

پس از انتقال کامل فایل ها بر روی سرور وارد کنترل پنل هاست خود شوید. FileManager را انتخاب کنید.وارد پوشه ای شوید که فایل را در آن Upload کردید را انتخاب کنید. فایل ها را انتخاب و سپس از منوی بالا صفحه گزینه Unzip را انتخاب نمایید.


 

     بسیار مهم ویژه کاربران هاست لینوکس: پس از اتصال به سایت از طریق ftp ، پوشه های پیش فرض هاست لینوکس مشاهده می شود. از پاک کردن پوشه ها اکیداً خودداری نمایید.شما باید فایل های سایت خود را داخل پوشه public_html آپلود نمایید. اما قبل از آن ابتدا وارد پوشه public_html شوید و فایل index.html پیش فرض آن را حذف نمایید ( index.html فایل پیش فرض هاست می باشد که صفحه در دست ساخت را نمایش می دهد تا زمانیکه این فایل را حذف نکنید صفحه اصلی سایت شما نمایش داده نمی شود). سپس فایل های خود را درون آن آپلود کنید.


 

 

پس از انتقال کامل فایل ها بر روی سرور وارد کنترل cPanel شوید. FileManager را انتخاب کنید.وارد پوشه ای شوید که فایل را در آن Upload کردید را انتخاب کنید. فایل ها را انتخاب و سپس از منوی بالا صفحه گزینه Extract را انتخاب نمایید.

براي ورود به قسمت مربوط به تنظيمات پست الكترونيك، آيكن Mail را از روي كنترل پنل سايتتون كليك كنيد و سپس در صفحه باز شده عمليات را بصورت زير مي توانيد انجام دهيد.
Web Mail

اين گزينه براي خواندن ايميلهاي رسيده و نيز ارسال ايميل استفاده مي شود.

Add/Remove Accounts

اين گزينه براي ايجاد يا حذف آدرس پست الكترونيك بكار مي رود.

Default Address

با كليك روي اين گزينه مي توانيد آدرس ايميل اصلي را براي وب مستر خود تعريف كنيد.

Autoresponders

براي اينكه بتوانيد بطور خودكار براي كساني كه به آدرس پست الكترونيك شما ايميل مي فرستند پاسخ ثابتي را ارسال نماييد از اين گزينه استفاده كنيد.

Forwarders

با استفاده از اين گزينه مي توانيد يك آدرس Email ساخته و آن را روي آدرس دلخواه ديگر شما Forward كنيد. در واقع وقتي از اين بخش استفاده مي كنيد، ايميل ارسال شده به آدرس ساخته شده در اين بخش، به آدرسي كه شما تعيين كرده ايد ارسال مي گردد.

 

شما میتوانید در هر لحظه و هرکجا با استفاده از وب میل(webmail) به ایمیلهای خود دسترسی داشته باشید.
برای وارد شدن به وب میل از آدرس زیر استفاده نمایید.
http://yoursite:2095
بجای yoursite نام سایت خود را وارد کنید.
در صفحه ای که باز میشود آدرس ایمیل و رمز عبورتان را وارد کرده تا به بخش صندوق پستی خود وارد شوید.

در صورت بروز هرگونه مشکل یک درخواست پشتیبانی ارسال نمایید تا تیم فنی شما را بیشتر راهنمایی نمایند.

 

1- ابتدا وارد کنترل پانل هاست بشويد .

2- روی لينک Change Password در صفحه اول کنترل پانل کليک کنيد :

3- در قسمت Old Password رمز حاضر خود را وارد نمائيد .

4- در قسمت New Password و ( New Password ( again رمز جديد خود را وارد نمائيد.

5- کليد Change Your New Password Now را بفشاريد .